NOWINKI

Liposukcja – odsysanie tłuszczu

Zabieg odsysania tkanki tłuszczowej polega na wprowadzeniu za pomocą cienkiej kaniuli tzw. roztworu Kleina do tkanki tłuszczowej. Procedura ta jest bezbolesna.

Liposukcja – odsysanie tłuszczu

dr Krzysztof Kwela bardzo chętnie podzielił się swoją wiedzą na temat zabiegów modelowania ciała:

✔ Na czym polega zabieg liposukcji/odsysania tłuszczu?

✔ Czy zabieg jest bezpieczny?

✔ Ile czasu potrzebuję na rekonwalescencję?

✔ Czy zabieg jest bolesny?

✔ Z jakich okolic można odessać tłuszcz?

Zabieg odsysania tkanki tłuszczowej polega na wprowadzeniu za pomocą cienkiej kaniuli tzw. roztworu Kleina do tkanki tłuszczowej. Procedura ta jest bezbolesna. Roztwór ten z jednej strony rozpuszcza tkankę tłuszczową, a drugie zadanie roztworu polega na działaniu znieczulającym. Pełen efekt znieczulenia występuje po około 20 min.. Następnie przy pomocy innej kaniuli wysysa się tkankę tłuszczową (podciśnienie potrzebne do odessania tkanki tłuszczowej wytwarza się za pomocą specjalnej strzykawki), dodatkowo zrywając połączenia łącznotkankowe. Efektem zabiegu jest znacząca redukcja lub całkowita likwidacja cellulitu, a przede wszystkim usunięcie tkanki tłuszczowej. Procedura zabiegu jest całkowicie bezpieczna i wykonywana w znieczuleniu miejscowym i nie wymaga okresu rekonwalescencji.

Miejsca, z których możemy usunąć tkankę tłuszczową to – brzuch, boki, zewnętrzne powierzchnie ud, przyśrodkowe powierzchnie ud, tylne powierzchnie ramion, podbródek, kolana, wzgórek łonowy, okolice pach, tłuszcz okolic piersi u mężczyzn.

 

MyDerm Academy – Medycyna Estetyczna

? ul. Siedmiogrodzka 1/194, 01-204 Warszawa (Wola)

☎ +48 500 253 363

? dr Krzysztof Kwela

Doświadczony chirurg, lekarz medycyny estetycznej, wieloletni trener z zakresu med. est.

Właściciel kliniki Centrum Medycyny Estetycznej Kwel-Med w Bydgoszczy

Dodaj komentarz